حضور نماینده اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ و زبان برلین > خبرگزاری طالش آنلاین

دسته بندی: انلاینی

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بین‌المللی ۱۵۰ غرفه از ۳۰ کشور جهان حضور داشتند و به معرفی فرهنگ و زبان کشور خود پرداختند.

همچنین نمایندگی اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در برلین با همکاری انستیتو فرهنگی حافظ با اجاره غرفه‌ای تلاش کرد تا ویژگی‌های هویت فرهنگی جامعه ایرانی را در سه محور جاذبه‌های گردشگری، زبان فارسی و هنر خوشنویسی به علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان این دوره از نمایشگاه معرفی کند.

به گفته علی اکبر طریقت نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در برلین، غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی «فرهنگ و زبان» با استقبال خوبی روبه‌رو شد.

اطلاع‌رسانی پیرامون نحوه سفر به ایران، نحوه دریافت روادید کشورمان، نحوه شرکت در دوره‌های آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های ایران، امکانات فراگیری زبان فارسی در برلین و … از مهمترین خدمات این غرفه بود.

نمایندگی اطلاع‌رسانی گردشگری ایران با هماهنگی هیأت مدیره انستیتو فرهنگی حافظ و دانشگاه اصفهان اقدام به برگزاری سه دوره مختلف ۲۱ روزه آموزش زبان فارسی همراه با ایران‌گردی در سال ۲۰۱۹ میلادی خواهد کرد که در قالب بروشورهای چاپ شده میان علاقه‌مندان توزیع شد.

برپایی کارگاه ویژه و فشرده هنر خوشنویسی فارسی با قلم و دوات با حضور دانشجویان و سایر علاقه‌مندان آلمانی و اروپایی و برپایی کلاس فارسی آموزی از دیگر فعالیت‌های این غرفه بود.  

سخنرانی پیرامون سهم میراث فرهنگ و هنر ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو از دیگر برنامه‏های تدوین شده بود که از سوی «آندریا روشکه» همراه با نمایش فیلمی با این موضوع اجرا شد.