دلمه برگ مو

دسته بندی: انلاینی

دلمه برگ مو

* موادلازم:

برگ مو نیم کیلو

سبزی دلمه یک کیلوگرم مخلوط

پیازبزرگ ۲عدد

روغن مایع ۵ قاشق سوپ خوری

برنج ۲ پیمانه

 لپه نصف لیوان

گوشت چرخ کرده نیم کیلوگرم

شکر ۴ قاشق سوپ خوری

آب لیمو یا سرکه یک استکان

نمک، فلفل، زرد چوبه به میزان لازم

* نکته:

سبزی دلمه شامل نعنا، مرزه، ترخون، ریحان، گشنیز، تره، شوید و جعفری که البته هر چه میزان سبزی های معطر آن یعنی نعنا، مرزه و ترخون بیشتر باشد خوشمزه ترمی شود.

روش تهیه دلمه برگ مو:

ابتدا برگ ها را با آب سرد خوب بشویید. دو سوم قابلمه را از آب پر کرده و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا آب آن به جوش آید. سپس برگ ها را به صورت دسته ای آرام در آب در حال جوش آمدن قرار دهید.

پس از گذشت ۳ دقیقه برگ ها را در سبدی آبکشی کنید. سبزی ها را پاک کرده و پس از شست و شو به صورت ریز خرد کنید. برنج و لپه را هم شسته و درقابلمه ای حاوی مقداری آب بریزید تا بپزد. در صورت دلخواه مقداری زرد چو به به آن اضافه کنید تا برنج رنگی شود.

 

دو عدد پیاز را هم خلالی خرد کنید، سپس در داخل تابه به همراه گوشت چرخ کرده و کمی زرد چوبه در روغن سرخ کنید.

بعد از سرخ شدن مواد، سبزی و برنج و لپه را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. به این صورت مواد داخل دلمه آماده می شود.

 

در داخل قابلمه ای که قرار است دلمه ها در آن چیده شوند، کمی روغن مایع بریزید و چند برگ مو را در کف آن قرار دهید. سپس شروع به پیچیدن دلمه ها کنید. برای پیچیدن دلمه ها یک برگ بزرگ را برداشته و مقداری از مواد مخلوط را در میان آن بریزید، سپس اطراف برگ را روی مواد برگردانید تادر واقع بقچه ای از برگ مو درست شود. هریک از بقچه ها را به صورت وارونه داخل قابلمه قراردهید.

 

بعد از آنکه تمام بقچه هارا در قابلمه چیدید، ۲ لیوان آب و ۳ قاشق غذاخوری روغن به آن اضافه کنید و روی شعله متوسط اجاق گاز قرار دهید. پس ازجوش آمدن آب، شعله را کم کنید تا آرام آرام بپزد. اضافه کردن چاشنی آن باید در مراحل پایانی طبخ یعنی حدود یک ساعت و نیم پس از شروع پخت انجام شود.

 

برای درست کردن این چاشنی، سرکه یا آبلیمو را به همراه شکر در کاسه کوچکی بریزید و کمی حرارت دهید تا شکرب ه طور کامل حل شود. سپس آن را روی دلمه ها بریزید و بگذارید تا مرحله پخت دلمه کامل شده و چاشنی جذب آن شود.

* نکته:

اگر چاشنی را در مراحل اولیه پخت اضافه کنید برگ ها سفت می شوند.

حالا دلمه شما آماده است… نوش جان